Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

originální papírová přání a výrobky

Pořádání kurzů

Narpa se nezaměřuje pouze na samotnou výrobu, ale snaží se přiblížit tématiku výroby přání a dalších papírových výrobků i ostatním. A tak se můžete zúčastnit i některých kurzů, které pořádáme. Kurz/tvořivý večer je možné připravit na míru pro konkrétní skupinu lidí.


 

Dětský den ve Hvozdnici

31. 5. 2014

Tvořivým odpolednem byl i Dětský den. Děti měly možnost vyrobit si papírového motýlka, kterého si pak mohli odnést domů a připnout si ho např. v pokojíčku na záclonu nebo ho zapíchnout do květináče. Výroba motýlka byla jedním ze stanovišť, které děti musely navštívit. Vlastně nemusely, ale i přesto u něj byly chvílema fronty. Menším dětem s výrobou pomáhali starší sourozenci nebo rodiče. Pro ty nejmenší byl připravený malinkatý stoleček, kde si mohli např. razítkovat.


 

Tvořivý večer ve Hvozdnici

5. 5. 2014

V pondělí 5. 5. 2014 proběhl ve Společenském centru obce Hvozdnice první tvořivý večer pro veřejnost. Byl zaměřen na výrobu přání. Účast bohužel nebyla nikterak velká, ale o to více jsme si to užili. Půdní prostory, kde kurz probíhal působí velmi příjemně a jsou jak dělané přesně na taková setkání.

Na kurzu jsme si povídali o tom, co vlastně znamená "scrapbooking" a "cardmaking", jak se dají upravovat fotky do rodinného alba, jaká přání jdou vyrobit. Vysvětlili jsme si základní techniky používané při výrobě přání, účastníci také měli možnost zakoupit si už hotová přání. 

Největší úspěch mělo tzv. horké embosování, které chtěli všichni vyzkoušet. Jde o techniku, kde se používá speciální razítkovací medium a výsledný narazítkovaný motiv se posype embosovacím práškem a následně zapeče horkovzdušnou pistolí. Vznikne tak (většinou lesklý a třpytkatý) vystouplý motiv.

Každý si vyrobil přání podle svých představ, některé byly pro muže, některé maminkám, některé k svátku a vznikl dokonce i jeden obrázek.

Ještě jednou bych chtěla touto cestou poděkovat obci Hvozdnice, že mi umožnila uspořádat tento kurz.


 

Výroba přání v Centru sociálních služeb Hvozdy

19. 3. 2014

Svůj úplně první kurz, dá-li se to nazvat kurzem, jsem připravila pro klienty centra sociálních služeb Hvozdy, která poskytuje sociální služby osobám s mentálním nebo zdravotním postižením. A ač se s některými znám, překvapilo mě, jak jsou bezprostřední a dokáží projevit radost. Byli nadšení z přání, která jsem jim přinesla ukázat, i z materiálu a pomůcek, se kterými se ani nemají možnost setkat. Každý, kdo se tvořivého odpoledne zúčastnil, si vyrobil přání k velikonocům a některá z nich byla opravdu zdařilá.

zdroj fotek: http://www.css-hvozdy.cz/

Vážím si této spolupráce, protože i pro mě to je velice přínosné. 


 

TOPlist